Karbala w Cinema City od 10 września

Jeden z najbardziej emocjonujących i widowiskowych filmów 2015 roku, w dodatku w polskiej obsadzie. Karbala w sieciach kin Cinema City już od 10 września.

Karbala - plakat
Karbala to film, który powstał na podstawie prawdziwych wydarzeń z 2004 roku. O to, żeby produkcja Krzysztofa Łukasiewicza oddała pełnię tamtych wydarzeń zadbał ppłk. Grzegorz Kaliciak, dowódca jednej z kompanii, biorących udział w prawdziwych wydarzeniach w Karbali. Dzięki temu film przedstawia walki w sposób niemal dokumentalny, jednak zwroty oraz dramaturgia fabuły zaspokoją pragnienia każdego kinomana. Istotnym atutem filmu są znakomite zdjęcia, realizowane m.in.
w Kurdystanie. Sprawia to, że oglądając sceny strzelanin, można poczuć się jak jeden z uczestników walk obronnych. Na uwagę zasługuje obsada aktorska. W główną rolę wcielił się Bartłomiej Topa (Drogówka), a na ekranie partnerują mu m.in. Antoni Królikowski (Miasto 44) oraz bułgarski aktor Hristo Shopov (Pasja).

To zdarzyło się naprawdę

Wydarzenia filmu Karbala rozegrały się w 2004 roku. Podczas muzułmańskiego święta Aszura bojówki Al-Kaidy i As-Sadry atakują miejscowy ratusz – siedzibę lokalnych władz i policji, a także areszt,
w którym znajdują się pojmani terroryści. City Hall broni zaledwie 80 polskich i bułgarskich żołnierzy, którzy zapasy amunicji i żywności mają na zaledwie 24 godziny. Sytuacja pogarsza się jeszcze bardziej, gdy okazuje się, że nie ma możliwości nawiązania łączności z bazą i nie wiadomo czy i kiedy dotrą posiłki. Mimo przeciwności losu żołnierze podejmują walkę z przeważającym liczebnie wrogiem. Bitwa ta okazała się być największą od czasów II Wojny Światowej, w której udział brali polscy żołnierze.